تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳٠ | ۳:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : نوروز علی احمدی

عال کردن قابلیت Previous Version
در ابتدا شما برای بازیابی نسخه های قبلی یک فایل و پوشه باید قابلیت Previous Version داریوها سیستم خود را فعال کنید زیرا این قابلیت در ویندوز ۷ به طور پیش فرض فقط بر روی درایو C فعال است و شما در ابتدا فقط میتوانید به نسخه های قبلی فایل و پوشه این درایو دسترسی پیدا کنید،برای فعال نمودن قابلیت Previous Version بقیه داریو های سیستم مسیر زیر را دنبال کنید:

Control Panel > System and Security > System

 

سپس در پنجره ظاهر شده در سمت چپ بر روی گزینه System protection کلیک کنید.

 

ویندوز 7, بازیابی اطلاعات هارد

 
در تب System protection و در قسمت protection setting درایو مورد نظر خود را برای فعال کردن این قابلیت انتخاب و بر روی دکمه Configure کلیک کنید.

 

ویندوز 7, بازیابی اطلاعات هارد

 

در این پنجره شما با انتخاب گزینه اول “Restore system settings and previous version of files” میتوانید علاوه بر فعال کردن قابلیت Previous Version برای یک فایل،قابلیت Restore (بازیابی) نمودن تنظیمات این درایو را توسط System Restore ویندوز نیز فعال کنید،وبا گزینه دوم “Only restore the previous version of files” فقط قابلیت Previous Version برای یک فایل را فعال میکنید.(گزینه سوم برای غیر فعال کردن این تظیمات میباشد)

 

ویندوز 7, بازیابی اطلاعات هارد

 

یکی از دو گزینه اول را به دلخواه انتخاب کنید و سپس از قسمت Disk Space Usage یک مقدار دلخواه از هارد درایو خود را برای این قابلیت اختصاص دهید(هر چقدر فضای بیشتری اختصاص دهید مدت زمان نگهداری ورژن های قبلی فایل و پوشه بر روی ویندوز بیشتر میشود).

در نهایت پس از انجام تنظیمات پنجره را OK کنید و سپس در صورت نیاز این تنظیمات برای داریو دیگر سیستم که میخواهید این ویژگی را داشته باشد فعال کنید.

 

استفاده از قابلیت Previous Version
حال برای استفاده از قابلیت previous version کافیست بر روی فایل یا پوشه مورد نظر کلیک راست و گزینه Restore previous version را انتخاب کنید.

 

ویندوز 7, بازیابی اطلاعات هارد

 

در پنجره ظاهر شده شما میتوانید نسخه قبلی یک فایل و پوشه دور طول هفته،ماه و یا سال گذشته مشاهده کنید،حالا شما میتوانید براحتی نسخه مورد نظر خود را انتخاب و سپس از طریق گزینه های Open،Copy و یا Restore آنرا باز،کپی و یا بازیابی کنید.

 

ویندوز 7, بازیابی اطلاعات هاردتاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳٠ | ۳:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : نوروز علی احمدی

ویندوز ۱۰ در یک نگاه

تری میرسون مدیر واحد سیستم عامل‌های مایکروسافت در این مورد گفته است: ویندوز ۱۰ بزرگترین پلاتفورمی است که ما تا به حال برای شرکت‌های تجاری طراحی کرده‌ایم. باید توجه داشت که یافته‌های موسسه تحقیقاتی فارستر نشان می دهد تنها ۲۰ درصد از کاربران در سازمان های تجاری به ویندوز ۸ مهاجرت کرده بودند و لذا این سیستم عامل که دو سال قبل عرضه شده بود موفقیت قابل توجهی نداشت.

علت اصلی این مساله آن بود که بسیاری از افراد رابط کاربری لمسی این سیستم عامل را دوست نداشتند. از سوی دیگر حذف منوی سنتی استارت از منوی ویندوز ۸ هم بسیاری از کاربران را ناراحت کرده بود.

ویندوز ۱۰ که به Threshold هم مشهور است به گونه‌ای طراحی شده که یک نسخه از آن برای استفاده بر روی تمامی وسایل الکترونیک کافی باشد. بنابراین مایکروسافت انتظار دارد که کاربران گوشی‌ها، تبلت‌ها و رایانه‌ها به یک اندازه از آن استقبال کنند.

ویندوز 10 (2)

ویندوز ۱۰

مایکروسافت می گوید ویندوز ۱۰ می‌تواند بر روی تمامی تولیدات مایکروسافت عملکرد بهینه‌ای داشته باشد و لذا یک نسخه واحد از آن هم بر روی کنسول بازی ایکس باکس و هم بر روی رایانه های شخصی عادی نصب می‌شود. این اقدام مایکروسافت تقلیدی است از اپل که برای آیفون و آی پد یک سیستم عامل عرضه کرده است. البته این شرکت گامی به پیش نهاده و یک سیستم عامل را برای وسایل همراه و عادی در دسترس قرار داده است.

در نسخه اولیه ویندوز ۱۰ که از سوی جو بلفیور معاون مایکروسافت در معرض دید عموم قرار گرفت، دو حالت کاربری پیش بینی شده بود. یکی حالت بهینه شده برای تبلت های لمسی و دیگری حالت بهینه شده برای رایانه های شخصی با استفاده از موشواره و صفحه کلید. کاربران می‌توانند با توجه به وسیله‌ای که در حال استفاده از آن هستند از یک حالت به حالت دیگر منتقل شوند.

از جمله تغییرات مهم دیگر که با هدف جلب  رضایت مجدد کاربران انجام شده بازگرداندن منوی استارت است. علاوه بر این جستجوگر ویندوز ۱۰ هم ارتقا یافته تا در زمان جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نظر علاوه بر داده های موجود در رایانه اطلاعات مرتبط در وب هم فهرست شوند.

از آنجایی که مایکروسافت در ویندوز ۱۰ تمرکز ویژه‌ای بر روی کاربران قدیمی و حرفه‌ای خود داشته، تغییرات زیادی در Command Prompt ایجاد کرده تا بتوانند دستورات متنی بیشتری را وارد کنند و کنترل بیشتری بر روی سیستم داشته باشند.

چرا ویندوز ۱۰؟

اما چرا مایکروسافت به جای ویندوز ۹ نام ویندوز ۱۰ را برای این سیستم عامل انتخاب کرده است؟ علت این است که این شرکت می‌خواهد چنین القا کند که ویندوز جدید یک تحول اساسی نسبت به گذشته محسوب شده و این شرکت محصول خارق‌العاده‌ای را عرضه کرده نسبت به تولیدات قبلی متفاوت است.

گفته می‌شود قرار بود نام ویندوز یک برای این سیستم عامل جدید انتخاب شود تا مطابق با نام محصولاتی مانند وان نوت و وان درایو باشد. اما در نهایت این پیشنهاد رد شد.

ویندوز 10 (3)

ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ شبیه چه خودرویی است؟

مایکروسافت مدعی است این ویندوز شبیه به خودروهای برقی ساخت شرکت تلسا است. این مساله‌ای است که مدیران این شرکت بر آن اصرار می‌وزند تا بر تازگی و بدیع بودن امکانات این ویندوز تاکید کنند.

ویندوز ۱۰ با چه وسایلی سازگار است؟

با همه چیز. مایکروسافت روز گذشته تنها نسخه رومیزی ویندوز ۱۰ را به نمایش گذاشت، اما این ویندوز با تبلت‌ها و گوشی‌ها و همه محصولات خود این شرکت سازگاری دارد. قرار است ویندوز ۱۰ با اینترنت اشیا هم هماهنگ بوده و با یک کیفیت بر روی وسیله ای با نمایشگرهای ۸۰ و  ۴ اینچ اجرا شود.

از منوی استارت چه خبر؟

همان طور که گفتیم منوی استارت به ویندوز ۱۰ برگشته. در واقع هدف مایکروسافت ترکیب امکانات خوب ویندوز ۷ با رابط کاربری مدرن ویندوز ۸ است. البته منوی استارت به دو بخش تقسیم شده است. در بخش چپ برنامه های موسوم به app به شکلی که در ویندوز ۷ عرضه شده بودند نمایش داده شده اند و در سمت راست عناوین زنده برنامه ها به شکلی رنگارنگ و جذاب که یادآور گرافیک ویندوز ۸ است نمایش داده می شوند. کاربران همچنین می توانند منوی استارت را بر اساس سلیفه شان تغییر دهند و عناوین و چینش و ابعاد آن را تعیین کنند.

ویندوز 10 (1)

ویندوز ۱۰

آیا باید بین محیط اجرای این دو نوع برنامه‌ها جابجا شد؟

خیر این مشکل که باید برای اجرای برنامه های سنتی و همراه از یک رابط کاربری به رابط کاربری دیگر رفت در ویندوز ۱۰ وجود ندارد. هرگونه دوگانگی برطرف شده و برنامه‌ها صرف نظر از شیوه نگارش آنها به شیوه‌ای که کاربر دوست دارند کار می‌کنند.

برنامه‌ها در ویندوز ۱۰ چگونه کار می کنند؟

اگر برنامه‌های جدید را در ویندوز ۸ اجرا کنید کل نمایشگر پر شده و جایی برای تغییر ابعاد پنجره نمی‌ماند. اما در ویندوز ۱۰ پنجره‌های قابل تنظیم بازگشته‌اند و شما می توانید به راحتی مثل سابق آنها را مدیریت کنید. بدیهی است که این مساله در مورد برنامه‌های سنتی هم صدق می‌کند.

ویندوز 10

ویندوز ۱۰

چه ویژگی جدید دیگری وجود دارد؟

ویندوز ۱۰ ویژگی دارد که مشابه با سیستم عامل مک است و با استفاده از آن می‌توانید زوم اوت کنید تا کل برنامه‌های باز در رایانه را ببینید و سپس یکی را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای انتقال بین برنامه‌ها رایانه را به شیوه دلخواه  پیکربندی کنید.

امکانات خاص صاحبان مشاغل چیست؟

سازگاری با همه سیستم های مدیریت سنتی، ابزار مدیریت موبایلی، امکان مدیریت داده‌های ذخیره شده بر روی رایانه شخصی، لپ تاپ و محیط های کلود از طریق ویندوز ۱۰ پیش بینی شده است.

آیا ویندوز ۱۰ لمسی است؟

بله. ویندوز ۱۰ لمسی است و کاربران اگر بخواهند می توانند با دست صفحات را بالا و پایین کنند یا بر روی برنامه ای زوم کنند. ویژگی جدیدی به نام “continuum هم به کاربران امکان می دهد با قطع صفحه کلید ویندوز ۱۰ به طور خودکار وارد حالت تبلت شده و App  ها را به طور تمام صفحه ببینند.

خط فرمان وجود دارد؟

بله. وجود دارد و میان برهای قدیمی برای کپی کردن، paste و … کماکان فعال است.

ویندوز ۱۰ چه زمانی عرضه می شود؟

مایکروسافت وعده داده که ویندوز ۱۰ را در نیمه اول سال ۲۰۱۵ عرضه کند. قرار است گروهی منتخب از کاربران ویندوز نسخه پیش نمایش آن را برای رایانه‌های رومیزی و لپ تاپ‌ها دریافت کنند.

قیمت ویندوز ۱۰ چقدر است؟

در این زمینه هنوز چیزی اعلام نشده است و همچنین مشخص نیست ارتقای ویندوزهای قدیمی به ویندوز ۱۰ با چه فرایندی و با چه هزینه ای صورت می گیرد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳٠ | ۳:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : نوروز علی احمدی

ترفند اول : خوردن کلمه پیدا شده ...

خوردن جستجو شده توسط کلمه oo گوگل که مانند یک ویروس تمام صفحه جستجو شده را میخورد . کافیست در جستجو گر گوگل کلمه zerg rush وارد کنید و سرچ کنید.بعد از جستجو بر روی صفحه کلیک کنید.

yjc.ir

ترفند دوم : ماشین حساب همه کاره گوگل ...
کافیست سرچ گوگل را باز کنید و این کلمه را در ان تایپ کنید answer to life, the universe, and everything و در آخر کلمه جستجو را بزنید.

yjc.ir

ترفند سوم : چرخش وبسایت گوگل ...
اگر جستجو گر گوگل را باز کنید و این عبارت را تایپ کنید do a barrel roll صفحه وب شما به صورت 360 درجه چرخش پیدا میکند که بسیار زیبا است.

ترفند چهارم : درهم شکستن گوگل ...

شما فقط با یک کلیک سرچ گوگل را نابود کنید . همین حالا امتحان کنید.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳٠ | ۳:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : نوروز علی احمدی

خوب با ما همراه باشید....

photoshopvideo-mainss

آیا تاکنون می دانستید که شما می توانید ویدئویی در برنامه ویرایش تصویر ادوبی ویرایش کنید؟ بدون نیاز به دانستن کاربا برنامه های ویرایش فیلم همانندPremiere یا Final Cut شما می توانید براحتی ویدیو خود را با روش های ساده ویرایش کرده و تحولات جالب و جذابی را فیلم خود بوجود آورید.

ویرایش فیلم در برنامه فتوشاپ در نسخه C3 به بعد نمایان گردید و در CS5 توسعه بیشتری یافت، حال ما قصد داریم این آموزش را طبق نسخه CS6 به شما بیاموزیم.

در فتوشاپ CC یا CS6 عمدتا فرمت های ویدیویی که می تواند آنها را پشتیبانی و فراخوانی کند فرمت هایی هستند که در زیر نام برده شده اند:

     ۰٫۲۶۴    –     AVI   –   MPEG-4    –   MOV (QuickTime)   –    MTS

لیست کامل از فرمت های فایل پشتیبانی شده در صفحه پشتیبانی از ادوبی در دسترس است.

شروع به کار

فتوشاپ را باز کرده سپس از منو Window اطمینان حاصل کنید که بخش Timelines انتخاب شده باشد که درنتیجه باعث می شود ابزار ویدیو در پایین صفحه کاری نمایش داده شود. روش دیگر استفاده از مسیر Window > Workspace > Motion برای نمایش بخش موردنظر است.

حالا نوبت وارد کردن فایل ویدیویی است. که با درگ کردن و کشیدن فایل ویدیو در پنجره اصلی می توان آن را اضافه نمود و یا در بخش Timelines بر روی آیکون Add Media کلیک کنید.
روش دیگر برای تنظیم دقیق و دلخواه آنست که یک فایل جدید ایجاد کنید بدین منظور به مسیر File > New رفته و با توجه به تنظیمات دلخواه مقادیر خود را در سند جدید ایجاد کنید . سپس در مسیر Layer > Video Layers > New Video فایل ویدویی خود را اضاف کنید.

photoshopvideo-new

اکنون فیلم مورد نظر در برنامه باز شده و برای ویرایش در Timelines در دسترس است. مانند سایر ویرایشگرهای فیلم فتوشاپ نیز ابزارهای را در اختیار شما قرار می دهد. کنترل های عمومی صوت و تصویر بار تنظیمات مناسب و دلخواه شما در دسترس است.در فتوشاپ نرخ فریم در زمان انتخاب شده در دسترس است که از ویژگی های منحصربفرد فتوشاپ است که در برنامه های دیگر مشاهده نمی گردد.

شاید شما بخواهید به قسمتی از فیلم اعمال خاصی را انجام دهید که ابتدا بایستی یک قسمتی از فیلم را جدا نموده و فیلترها ،اشیاء وغیره را به آن بخش اضاف کنید که بایستی لایه تصویری را جدا کرده و سپس آبجکت موردنظر خودرا اضاف کنید.پس از جداسازی بخش موردنظر ویدیو لایه ی جدیدی ایجاد می گردد حال روی لایه جدید کلیک کرده و به مسیر Layer > Smart Objects > Convert to Smart Object بروید.

photoshopvideo-smartobject

به محض آنکه مسیر را طی کرده تنظیمات شما از طریق فیلتر انجام خواهد شد و در تمام فریم های آن لایه انتخابی منعکس خواهد شد.

ویرایش و اصلاح

در ویرایش یک فیلم با استفاده از فتوشاپ نیاز به اصول خاصی دارد که شما هنگام کار با آن آنرا فراخواهید گرفت.

با توجه به دوربین فیلم برداری و ترکیب لنز استفاده شده دوربین ممکن است بخواهید فیلتر اصلاح لنز را بکارببرید مثلا برای یکنواخت کردن تمامی فریم ها در ویدیو واجب است که این فیلتر را بکار ببرید یعنی ممکن است در زمان ضبط فیلم دوربین از لغزش زیادی برخودار باشد یا قرمزی مردمک چشم زیاد باشد و یا تابش اشعه نورخورشید در فیلم آنرا از حالت عادی خارج کرده و هنگام تماشا به بیننده یک رنجش هرچند کوتاه و کوچک وارد کند. خب دراینجا با استفاده از فیلتر اصلاح لنز که در مسیر Filter > Lens Correction می توان به تمامی لحظات ویدیو حالتی یکنواخت ایجاد کرد که به نوبه خود کیفیت فیلم را دوچندان خواهد کرد.

توجه داشته باشید که این خاصیت برای تمامی دوربین ها و ویدیوها یکسان نیست در برخی گوشی های هوشمند ممکن است این حالات کمی یا بیشتر باشد که در اینجا می توانید با تنظیمات سفارشی در پنجره اصلاح لنز ، فیلتر مدنظر خود را اعمال کنید.

کنترل های جامع این قسمت شامل بخش هایی همچون: اضافه کردن و یا حذف یک عکس، ایجادتنظیمات برای خطاهای رنگی و یا تنظیمات چشم انداز است.

PhCClenscorr

اضافه کردن برخی از لنز های سفارشی در این پنجره.

فیلم ها را می توان با انتخاب ابزار قیچی یا Cut بر روی Timelines تقسیم کرد. که همانند سایر ویرایشگرهای ویدیویی در فتوشاپ نیز می توان لایه های یک فیلم را جابه جا نمود.

از قابلیت های دیگر اضافه نمودن فایل صوتی به فیلم است که می توان از لایه های مختلف برای اضافه نمودن یک موزیک یا آهنگ PhotoshopCCadjustخاصی استفاده کرد. با کلیک روی آیکون import music این کار امکان پذیر است اما توجه داشته باشید که اگر یک موزیک را به فیلم اضافه کنید صدای فیلم با صدای موزیک مخلوط می گردد پس بایستی صدای مدنظر خود را Mute نموده سپس صدای جدید را اضاف کنید که این ویژگی برای تنظیم حجم صدا نیز کاربرد دارد. دیگر فیلترهای اولیه از طریق پالت لایه تنظیمات در فتوشاپ در دسترس خواهد بود.

گزینه هایی همچون: سیاه و سفید(black-and-white) ، فیلتر عکس(photo filter,)، منحنی ها(Curves) ، قرار گرفتن در معرض روشنایی(Brightness) و کنتراست(Contrast adjustments) در این بخش موجود هستند.

فتوشاپ این اجازه را نیز به شما می دهد که استفاده از یک لایه جداگانه بصورت پالت های منظم باشد که می توانید با فعال و غیرفعال سازی در فریم های گوناگون از این بخش استفاده کنید.

video-curves

تنظیمات منحنی و چرخش تصویر در بخشCurves

انتقالTransitions

در هنگام جابه جایی تصویر و انتقال لایه به لایه جدید در ویدیو میتوان از فیلترهایی جهت درک بهتر و کیفیت فیلم بهره مند شد از جمله محو و نمایش ابتدا و انتهای یک لایه که در Timelines قابل استفاده است.مثلا هنگامیکه که یک فیلم رو به پایان است میتوان آنرا به صورت تاریکی برد تا بصورت کامل تصویر سیاه شود. برای درک بهتر این بخش می توان به قرار گیری ابر در جلوی خورشید اشاره نمود که سایه ای را بر روی زمین می اندازد.حال نحوه استفاده از این ویژگی بدین صورت است:
در Timelines بر روی لایه موردنظر کلیک راست کرده تا منوی آن برای شما نمایان شود سپس فیلتر انتقال خود را انتخاب نمایید مثلا Fade With Black حال نوارلغزنده آن را مقداری به سمت جلو ببرید تا این فیلتر اعمال شود. برای اعمال فیلتر دقیق تر این بخش پس از کلیک راست کردن و باز شدن منو در جلوی قسمتDuration مدت زمان آن را با توجه به ثانیه وارد کنید.

CCtransition

Transitions تصویر در فتوشاپ

برای تغییر سرعت در یک ویدیو بر روی لایه موردنظر فیلم کلیک راست کرده سپس گزینه Speed را انتخاب کنید و سرعت پخش فیلم را افزایش یا کاهش دهید که با استفاده از نوار لغزنده یا مقداردهی به صورت درصد می توان این قابلیت را انجام داد.برای کوتاه کردن مدت زمان فیلم درصد را افزایش داده و برای کند کردن سرعت فیلم و افزیش مدت زمان فیلم درصد آنرا ۵۰درصد یا کمتر کنید.

 انتقال نیز بر روی صوت قابل اعمال است که باتوجه به مدت زمان ضبط صدا یا موسیقی اضافه شده بر روی لایه آن کلیک کرده و آیکون نت موسیقی را انتخاب کنید همچنین برای محو صدا همانند تصویر و یا افزایش و کاهش صدا نیز از این بخش همانند تصویر می توان استفاده نمود.

متن ها و اشیاء

فتوشاپ به کاربر این اجازه را میدهد تا به قسمتی یا تمام فیلم یک متن اضافه نمود. همچنین این کار برای قرار گیری یک عکس امکان پذیر است.

بدین منظور بر روی Timelines بر روی New Video Group در سمت چپ پنل قرار دارد کلیک کنید تا یک بخش مجزا همانند تصویر زیر اضافه گردد.

photoshopvideo-text

ابزار text را از نوار ابزار سمت چپ برنامه انتخاب کرده و سپس شروع به تایپ کنید. می توانید یکی لایه جدید اضافه کنیدو به مکان دلخواه در تصویر جا به جا کنید. همچنین با استفاده از لایه های مختلف می توانید هر لایه را به بخش های گوناگون فیلم ببرید.

برای اطلاعات دقیق تر و بیشتر و حرکات حرفه ای و پیچیده به صفحه اختصاصی شرکت ادوبی مراجعه کنید.

خروجی

وقتی کار خود را به پایان رساندید نوبت آن است تا یک فایل خروجی از تمامی فیلترها و اعمال های خود ایجاد کنید.بدین منظور به مسیر File > Export > Render Video رفته و تنظیمات خود را بر فایل خروجی ایجاد کنید.
ممکن است زمان زیادی صرف خروجی گرفتن از محصول خود باشید پس پایدار باشید.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳٠ | ۳:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : نوروز علی احمدی

خوب این افکتی هست که قراره با هم کار کنیم:

یه داکیومنت جدید با سایز ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل بسازید و پشت زمینه رو مشکی کنید.

حالا با استفاده از ابزار تایپ (T) به رنگ سفید و با هر فونتی که حال میکنید یه متن بنویسید.

حالا با کلیک کردن روی آیکون Create a new layer که در پایین قسمت لایه ها قرار داره یک لایه جدید بسازید (میانبر: کلید ترکیبی Ctrl+Shift+N رو بزنید تا یه لایه جدید بسازید)

حالا کلید ترکیبی CTRL+ALT+SHIFT+E رو بزنید. با این از تمام لایه هایی که دیده میشن یک کپی در اختیارتون قرار میگیره

حالا به منوی Edit » Transform » Rotate 90CCW برید و متن رو به شکل زیر بچرخونید چون میخوایم تا افکت wind رو روی اون اجرا کنیم.

حالا به منوی Filter » Styleize » Wind برید و این افکت رو روی لایه ی جدید که درست کردیم اجرا کنید.

کلید ترکیبی CTRL+F رو دوبار دیگه هم بزنید تا این افکت دو دفعه دیگه هم تکرار شه تا اثر اون شدید تر بشه.

حالا به منوی Edit » Transform » Rotate 90CW برید تا عکس رو به همون جهتی که بود برگردونیم.

عکس که سر جاش قرار گرفت به منوی Filter » Blur » Gaussian Blur و به اندازه ۵ پیکسل تصویر رو با این افکت محو کنید.

حالا کلید ترکیبی Ctrl+U رو بزنید تا پنجره ی Hue/saturation باز بشه. در قسمت پایین سمت راست این منو تیک colorize رو بزنید و همچنین مقدار ۴۰ رو برای فیلد Hue و ۱۰۰ رو برای saturation در نظر بگیرید.

با این کار رنگ چیزی که تا الان ایجاد کردیم این شکلی میشه

حالا یه کپی از این لایه تهیه کنید، برای اینکار روی لایه کلیک راست کنید و Duplicate Layer رو انتخاب کنید.

حالا دوباره تو این لایه هم hue/saturation رو تغییر میدیم. Ctrl+U رو بزنید و برای Hue مقدار -۴۰ (منفی ۴۰) رو درنظر بگیرید.

حالا از قسمت بالای منوی لایه های مود لایه ی کپی شده رو به Color Dodge تغییر بدید. بعد روی لایه راست کلیک کنید و از منویی که باز میشه merge down رو انتخاب کنید (اون پایینای منو میبینیدش) تا هر دوتا لایه با هم ترکیب بشن و یک لایه داشته باشیم .

حالا برای اینکه افکت آتیش رو درست کنیم به منوی Filter » Liquify تا با این فیلتر کارشو ردیف کنیم. از سمت چپ بالاترین آیکون که Warp هست (با دایره قرمز نشون دادم) رو انتخاب کنید. در تنظیماتی که سمت راست قرار داره هم brush size رو یه چیزی بین ۴۰ تا ۵۰ قرار بدید و brush pressure رو هم بین ۴۰ تا ۴۵٫

حالا از گوشه ی متن که سفیدتره کلیک کنید و با کشیدن حالت شعله رو روی شکل ایجاد کنید. (خوش سلیقگی کنید تو این مرحله)

حالا برای مرحله بعدی brush size رو ۳۰ در نظر بگیرید و وارد راند دوم ایجاد شعله بشید. (منظورم اینه دوباره بیفتین به جونش و شعله درست کنین)

هر موقع فکر کردین که دیگه کافیه و شعله ها ردیف شدن اوکی رو بزنید.

حالا لایه ای که متن تو اون قرار داشت رو بگیرید و اون رو ببرید بالای تمام لایه هایی که داریم و متن اون رو هم مشکی کنید.

حالا لایه ی متن رو انتخاب کنید. به منوی Layer » Rasterize » Type برید. ابزاره eraser رو انتخاب کنید (E) و نیمه ی بالای متن رو با یه براش نرم پاک کنید.

حالا میتونید یه انعکاس از آتیش هم رو کف ایجاد کنید. برای اینکار یه Select از نیمه ی متن بگیرید. کلید ترکیبی Ctrl+j رو بزنید تا یه کپی از جایی که انتخاب کردید تو یه لایه جدید درست بشه. به منوی Edit » Transform » Flip Vertical برید تا تصویر رو در جهت عمودی برعکس کنیم. ابزار move رو انتخاب کنید (V) و اون رو زیره متن قرار بدید. حالا opacity لایه رو از بالای قسمت لایه ها ۲۰% قرار بدید. در اینجا میتونید دوباره از یه پاکن نرم برای پاک کردن قسمت هایی از لایه استفاده کنید تا یه تون نرم رو تو انعکاس ایجاد کنید.

تصویر نهایی به این صورت خواهد بود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳٠ | ۳:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : نوروز علی احمدی

ابتدا یک new ایجاد کنید و ابزار timeline رو از منو ویندو فعال کنید.و بر روی create video time line کلیک کنید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

خوب حالا اخر لایه background رو بکشید به سمت راست تا این لایه تا ثانیه های آخر فیلم دیده بشه.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

حالا یک شیپ ایجاد میکنیم و روی آن کلیک راست میکنیم و rastarize را میزنیم.حالا روی گزینه ای که در تصویر مشخص است کلیک کنید تا زیر مجموعه های آن معلوم شود.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

بر روی علامت کرنومتر کنار position  کلیک کنید . سپس نشانگر ویدیو را به زمانی جلوتر مثلا ۵ ثانیه ببرید و جسم را با ابزار move به قسمت دلخواه خود ببرید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

حالا میبینید که به محض تکان دادن جسم یک نقطه در تایم لاین ظاهر میشود و شما به تکاه دادن نشانگر ویدیو به چپ و راست میتوانید ببینید که زمانی که نشانگر ویدیو به چپ و راست میرود جسم در محدوده ای که ما ان را تکان دادیم تکان میخورد.

حالا ابزار پن را بردارید و در مسیر حرکت مداد یک خط با استروک  ۲ ایجاد کنید و سپس ان را rastarize کنید .

ساخت ویدیو در فتوشاپ

حالا یک لایه سفید زیر لایه مداد و بالای خط ایجاد کنید و ان را در ابتدا ی کشیده شدن مداد قرار داده و با استفاده از position ان را تا اخرین قسمت کشیده شدن مداد بیاورید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

ساخت ویدیو در فتوشاپ

به این شکل مداد تا هر جایی میرود خط تا همان جا کشیده میشود و ما به این شکل توانستیم یک مداد و خط کشیده شده به وسیله ی ان را شبیه سازی کنیم.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

ساخت تصاویر متحرک یا ویدیو در فتوشاپ وقت زیادی میطلبد بنابراین من فقط مجبورم قسمت کمی از آن را توضیح دهم بنابراین خودتان باید با فتوشاپ ور برید و از آن سر در بیاورید.

اما لازم است در باره چند ویژگی دیگر نیز صحبت کنم :

ویژگی opacity به شما کمک میکند که جسم در گذر زمان از حالت کاملا محو به حالت کامل و پر رنگ آن درآید در واقع درصد آن بیانگر میزان محوشدگی است که هر چه کمتر باشد جسم محو تر است( البته فرق هایی با fill دارد که بعدا به آن میپردازیم)

با استفاده از علامت فیلم در تایم لاین میتوانید به ان کلیپی را اضافه کنید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

وقتی میخواهید نتیجه ی کار را ببینید ابتدا نشانگر ویدیو را به اول فیلم برده و سپس کلید space را بفشارید . فتوشاپ یک رندر ارام از آن میگیرد و وقتی دوباره بر روی کلید play بزنید فیلم را با سرعت واقعی و بدون لگ به شما نشان میدهید.

اگر کامپیوتر شما ضعیف است از طریق تصویر زیر رزولوشن را پایین بیاورید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

و اما طریقه ی رندر گرفتن :

از منو فایل، اکسپورت و سپس رندر ویدیو را بزنید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

در این قسمت میتوانید فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید و یا از آن خروجی gif بگیرید  • میله | بند باز