آموزش ساخت یک انیمیشن دوبعدی ساده همراه فوتوشاپ

وقتی لایه های لازم رو ایجاد کردید از منوی window بر روی گزینه ی Animation کلیک کنید.با این کار یک محیط کار کوچک در پایین پنجره اصلی ظاهر میشه.

متحرک سازی تصویر در فتوشاپ

خوب از اینجا به بعد کار اصلی متحرک سازی تصویر شروع میشه پس خوب دقت کنید.
برای اینکه هرکدوم از لایه هایی که ساختیم رو تبدیل به تصویر متحرک کنید باید برای هر لایه یک فریم ایجاد کنیم.در تصویر بالا در سمت چپ آیکن سطل آشغال یک مربع سفید میبینید! که اگه روی اون کلیک کنید یک فریم جدید ایجاد میشه.
برای اینکه لایه مورد نظر در این فریم نمایش داده بشه باید حواستون باشه که تمام لایه های دیگه به جز این لایه که میخواهید در این فریم باشه باید مخفی باشند.(یعنی فقط اون لایه ای که میخواهید تو این فریم باشه علامت چشم کنارش باشه!)

ساخت تصاویر متحرک در فتوشاپ

در تصویر بالا هم میبینید که در فریم دوم ، فقط لایه ی یک لایه هست که نمایان هست و بقیه مخفی (hidden) هستند. البته اون لایه ی اولی (layer 1) هم که نمایان هست برای بک گراند هست که در تمام مراحل روشن هست.
به همین ترتیب این کار رو برای تمام فریم ها و لایه ها انجام بدید.

فریم های متحرک سازی تصویر

تا جایی که تصویر بالا رو داشته باشیم.
حالا میتونیم برای هر فریم زمان هم تعیین کنیم. بر روی ۰ sec که زیر هر فریم هست کلیک کنید تا بتونید زمان هر فریم رو تنظیم کنید.
کار اصلی تموم شده ولی برای اینکه بتونید انیمیشنی که ساختید رو ذخیره کنید یک مرحله دیگه باقی مونده!
اگه در نوار پایینی لایه ها دقت کنید یک آیکن میبینید که شبیه یک پوشه است.بر روی اون کلیک کنید.

تبدیل لایه ها به گروه در فتوشاپ

با انجام اینکار تمام لایه ها به صورت یک گروه در میان .
حالا میتونید با کلیک بر منوی file و سپس save for web and devices انیمیشن خودتون رو ذخیره کنید.لازمه در اینجا هم دقت کنید که فرمت تصویر رو برای ذخیره کردن GIF انتخاب کنید.اگه میخواهید از این تصویر برای نمایش در صفحات سایتتون استفاده کنید و یا یک بنر تبلیغاتی هست (که حجم اهمیت پیدا میکنه) با استفاده از پارامتر هایی که در اختیار دارید با کمترین حجم بهترین تصویر رو ایجاد کنید.
امیدوارم این آموزش براتون مفید بوده باشه و بتونید انیمیشن های جذابی رو ایجاد کنید.یادتون باشه کلیک موفقیت در فتوشاپ صبر و حوصله است.
در ضمن خوشحال میشم اگه نظر ، پیشنهاد و یا انتقادی دارید در بخش دیدگاه ها بیان کنید تا در آموزش های بعدی بیشتر بهشون دقت کنم

/ 0 نظر / 335 بازدید