ایجاد ویدیو در فتوشاپ

ابتدا یک new ایجاد کنید و ابزار timeline رو از منو ویندو فعال کنید.و بر روی create video time line کلیک کنید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

خوب حالا اخر لایه background رو بکشید به سمت راست تا این لایه تا ثانیه های آخر فیلم دیده بشه.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

حالا یک شیپ ایجاد میکنیم و روی آن کلیک راست میکنیم و rastarize را میزنیم.حالا روی گزینه ای که در تصویر مشخص است کلیک کنید تا زیر مجموعه های آن معلوم شود.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

بر روی علامت کرنومتر کنار position  کلیک کنید . سپس نشانگر ویدیو را به زمانی جلوتر مثلا ۵ ثانیه ببرید و جسم را با ابزار move به قسمت دلخواه خود ببرید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

حالا میبینید که به محض تکان دادن جسم یک نقطه در تایم لاین ظاهر میشود و شما به تکاه دادن نشانگر ویدیو به چپ و راست میتوانید ببینید که زمانی که نشانگر ویدیو به چپ و راست میرود جسم در محدوده ای که ما ان را تکان دادیم تکان میخورد.

حالا ابزار پن را بردارید و در مسیر حرکت مداد یک خط با استروک  ۲ ایجاد کنید و سپس ان را rastarize کنید .

ساخت ویدیو در فتوشاپ

حالا یک لایه سفید زیر لایه مداد و بالای خط ایجاد کنید و ان را در ابتدا ی کشیده شدن مداد قرار داده و با استفاده از position ان را تا اخرین قسمت کشیده شدن مداد بیاورید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

ساخت ویدیو در فتوشاپ

به این شکل مداد تا هر جایی میرود خط تا همان جا کشیده میشود و ما به این شکل توانستیم یک مداد و خط کشیده شده به وسیله ی ان را شبیه سازی کنیم.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

ساخت تصاویر متحرک یا ویدیو در فتوشاپ وقت زیادی میطلبد بنابراین من فقط مجبورم قسمت کمی از آن را توضیح دهم بنابراین خودتان باید با فتوشاپ ور برید و از آن سر در بیاورید.

اما لازم است در باره چند ویژگی دیگر نیز صحبت کنم :

ویژگی opacity به شما کمک میکند که جسم در گذر زمان از حالت کاملا محو به حالت کامل و پر رنگ آن درآید در واقع درصد آن بیانگر میزان محوشدگی است که هر چه کمتر باشد جسم محو تر است( البته فرق هایی با fill دارد که بعدا به آن میپردازیم)

با استفاده از علامت فیلم در تایم لاین میتوانید به ان کلیپی را اضافه کنید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

وقتی میخواهید نتیجه ی کار را ببینید ابتدا نشانگر ویدیو را به اول فیلم برده و سپس کلید space را بفشارید . فتوشاپ یک رندر ارام از آن میگیرد و وقتی دوباره بر روی کلید play بزنید فیلم را با سرعت واقعی و بدون لگ به شما نشان میدهید.

اگر کامپیوتر شما ضعیف است از طریق تصویر زیر رزولوشن را پایین بیاورید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

و اما طریقه ی رندر گرفتن :

از منو فایل، اکسپورت و سپس رندر ویدیو را بزنید.

ساخت ویدیو در فتوشاپ

در این قسمت میتوانید فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید و یا از آن خروجی gif بگیرید

/ 0 نظر / 26 بازدید